Jedná se již o 27. cyklus vzdělávacích seminářů z oblasti kapitálového trhu určených nejen pro úplné začátečníky, ale i pro zkušenější investory. Škola investování provede účastníky seminářů problematikou on-line investování od základů až po složitější investiční operace. Semináře jsou bezplatné!
„Je to už tradice, že každé jaro a podzim pořádáme po celé České republice bezplatné semináře o kapitálových trzích. Snažíme se tím zvyšovat investiční gramotnost veřejnosti, seznamovat lidi se základními investičními pojmy a zároveň je upozorňovat, na co si dávat pozor. Spolu s projektem Studentbroker, který pořádáme na vysokých školách a univerzitách, tvoří Škola investování náš vzdělávací tandem, který doplňují naše další volně dostupné služby jako je bezplatné investiční zpravodajství či demoverze aplikace e-Broker umožňující obchodování nanečisto,“ přiblížil úspěšný vzdělávací projekt Jan Bláha, obchodní a marketingový ředitel Fio banky.
Fio bank je největším českým onlinem brokerem, který se hodně angažuje v podpoře vzdělávání široké veřejnosti právě v oblasti investování. Vedle Školy investování organizuje také projekt Studentbroker určený pro studenty vysokých škol.
Semináře v rámci Školy investování se uskuteční v 15 českých městech, přičemž nabídnou 3 různé tématické okruhy - Základní investiční pojmy, fungování trhů a způsoby zhodnocení financí na burzách. První seminář je naplánován na 25. září v Hradci Králové.
První téma se zaměřuje na základy investování a nejčastěji používané pojmy jako akce, komodity či burza. Účastníci se dozví, jak a kde nejlépe investovat, jaké specifika mají různé burzy, či jaká rizika jsou s investováním jako takovým spojená.
Druhé téma je zaměřeno na historii a fungování burz v zahraničí (USA, Německo či Polsko). Účastníci se mimo jiné dozví, na kolik investování v zahraničí přijde, kde hledat potřebné informace či jak může potenciální zisk ovlivnit měnové riziko.
Třetí a poslední tématický okruh je primárně určený pro pokročilejší a zkušenější investory, kteří chtějí rozšířit své znalosti. Zahrnuje například obchodování na úvěr, spekulace na pokles cen akcií či obchodování s termínovanými kontrakty futures.
„Školu investování pořádáme už čtrnáct let. Během té doby ji navštívilo velké množství lidí. S mnohými účastníky se setkáváme i opakovaně, postupně procházejí všemi tematickými okruhy a nakonec se z nich stanou aktivní investoři. Jiní si absolvováním seminářů „pouze“ rozšiřují obzory, aniž by prozatím uvažovali o tom, že s obchodováním na burze začnou. Semináře jsou otevřené všem a nás těší, že je o ně pořád velký zájem,“ dodal na závěr Jan Bláha.