Chytré telefony jsou stále více oblíbené. Díky nim můžete nejen telefonovat a psát sms zprávy, ale také nepřetržitě surfovat po internetu a využívat mnoho užitečných aplikací, které Vám usnadňují život každý den. Hlavní nevýhodou chytrých telefonů je však velká spotřeba energie a tedy i nízká výdrž baterie. Chytrý telefon tak musí jejich majitelé nabíjet každý den. S následujícími tipy Vám však baterie vydrží o pár hodin déle.
Chytré telefony nabízí řadu aplikací, které Vám usnadňují a zpříjemňují každý den. Není však nutné, aby byly aktivní neustále. Některé z nich totiž doslova “drancují” baterii. V systémovém nastavení Baterie či Správa napájení snadno zjistíte, které to jsou a jejich činnost jednoduše ukončíte. Zároveň také zkontrolujte, které aplikace skutečně používáte, a které nikoliv. Zbytečné aplikace odinstalujte.
Velmi oblíbeným prvkem jsou tzv. widgety, které jsou umístěné na ploše. Mohou ukazovat aktuální počasí, zprávy, kalendář, emaily či nás ihned přesměrovat do vybrané aplikace. Widgety však spotřebovávají velké množství energie, protože provádí průběžnou aktualizaci a tak neustále čerpají energii. Proto si na obrazovce telefonu ponechte pouze widgety, které jsou pro Vás opravdu podstatné.
Chytrý telefon a mnohé aplikace umožňují zasílání oznámení (tzv. notifikace), které Vás neustále upozorňují, co se děje. Jsou oznámení, která jsou důležitá (např. email, sociální sítě a další). Mnohé aplikace Vás však zásobují zbytečnými oznámeními o čemkoliv. V nastavení každé aplikace si proto přizpůsobte oznámení tak, aby zůstali pouze ty důležité.
Aplikace se neustále aktualizují. Pokud ponecháte aktualizaci automatickou, pak k tomu bude docházet doslova permanentně. Navolte si raději ruční aktualizace a automatickou ponechte pouze v případě nejdůležitějších aplikací. Případně upravte pravidelnost aktualizací. Díky tomu značně ulehčíte baterii telefonu.
Mnoho lidí má neustále zapnutou aktivní Wi-Fi, GPS, sledování polohy, mobilní data a další moduly. Telefon je tedy v neustále aktivitě a baterie se velmi rychle vyčerpává. Moduly tedy zapínejte pouze v případě potřeby, což je možné jednoduše dělat prostřednictvím některé z užitečných aplikací.
Málokdo využívá režim Letadlo, které je přitom velmi užitečné. Vyplatí se jej aktivovat tehdy, když se nacházíte v oblasti se špatným signálem, a telefon zapněte, až budete na vhodnějším místě. Samozřejmě ne vždy je to vhodné. Pokud musíte být stále na příjmu, pak tento režim nebude zcela vhodný.
V případě některých telefonů platí, že tmavý motiv je energeticky méně náročný. Další rada se týká podsvícení displeje, který nikdy nemějte nastavený na plno, pokud to není skutečně nutné. Podsvícení je jedním z největších “žroutu” baterie. Mějte také nastavený limit pro zhasnutí obrazovky na dobu 30 sekund. Telefon nebude zbytečně “svítit” i několik minut, když jej zrovna nepoužíváte.
Nepoužívejte současně vyzvánění a vibrace. I motorek, který vibrace aktivuje, má nějakou spotřebou energie. Stačí v nastavení deaktivovat funkci “Vibrace při vyzvánění” a baterii viditelně ulehčíte.
Většina chytrých telefonů nabízí úsporné režimy pro chvíle, kdy telefon nepoužíváte (tzv. režim spánku). Úsporný režim omezuje některé funkce (Wi-Fi, Bluetooth, sledování polohy a další) a automaticky vypíná řadu aplikací. Zpravidla tuto funkci najdete v nastavení správy napájení a její parametry si můžete navíc upravit dle své potřeby. Výdrž baterie tak můžete prodloužit až o hodinu a půl.
Nečekejte až bude baterka zcela vybitá a ideálně nabíjejte telefon, když se baterie pohybuje na 40 procentech. Přechody ze zcela nabitého a úplně vybitého stavu telefon vyčerpávají a časem snižují celkovou kapacitu akumulátoru.
Podobné články
Zatímco O2 a T-Mobile láká nové zákazníky na slevy, Vodafone si připravil speciální jednodenní datové balíčky. Zákazníci Vodafone budou moci po celý příští rok sledovat videa, poslouchat hudbu nebo chatovat zdarma 7 dní každý měsíc.
Celá aktualitaDnes se už neptáme, zda začínající školák vůbec potřebuje mobilní telefon. Dnes si pokládáme otázku, v kolika letech mu pořídíme první mobil, a jaký typ telefonu je pro malého caparta nejvhodnější. Každému rozumně smýšlejícímu rodiči je jasné, že top model opravdu není nutný.
Celá aktualitaZrušení drahého roamingu v rámci zemí Evropské unie bylo vskutku potěšující zprávou. V členských zemích od loňského léta můžeme využívat data a volat za ceny jako v České republice. Pozor si však dejte na odchozí hovory z ČR na zahraniční čísla, která evropské regulaci nepodléhají.
Celá aktualitaEvropská komise porovnala ceny mobilních a datových služeb napříč členskými státy EU. Česká republika v něm bohužel příliš nezazářila. Ceny mobilních služeb u nás stále patří k nejdražším a zatím se nezdá, že by čeští operátoři plánovali výrazné zlevnění. Ty celý průzkum hodnotí jako výkřik do tmy.
Celá aktualitaMobilní operátoři zahájili novou konkurenční bitvu, tentokrát na poli mobilních dat. Jako první se předvedl Vodafone. Ten nabídl hned několik variant nových datových balíčků, na což T-Mobile reagoval informací o brzkém spuštění neomezeného streamování a O2 zrychlil internet.
Celá aktualitaČeští mobilní operátoři tak nečiní dobrovolně, ale na základě nařízení Evropské komise. 30. dubna představí O2, T-mobile a Vodafone nové roamingové tarify, které slibují levnější mobilní a datové služby. Ostatní služby však stále vychází dráže než v ostatních zemích EU.
Celá aktualitaTelekomunikační zákon projde dalšími úpravami. Senátu se nelíbí, že operátoři mění zákaznické smlouvy dle vlastního uvážení. Nová podoba zákona by měla navrátit práva opět zákazníkům. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Celá aktualitaVánočního “klidu a míru” využívají obchodníci k nadělování dárků věrným i novým klientům. Někteří chtějí svým klientům vyjádřit své díky, jiní chtějí utržit ještě nějaké ty korunky navíc. Vánočně naladěné klienty lákají na zajímavé akce, slevy a dokonce i kapra také největší čeští mobilní operátoři.
Celá aktualita