Uzavření životního pojištění není jednoduchým rozhodnutím. Mělo by mu předcházet důkladné zvažování jak, kdy a proč tento krok učinit. V tomto článku Vám načrtneme hlavní body, na které byste se měli zaměřit.
V podstatě mohou nastat dvě situace, ve kterých člověk zvažuje uzavření životního pojištění. Může se jednat o případ, kdy člověk pouze potřebuje zajistit jiný finanční produkt. Jako například hypotéku, leasing nebo spotřebitelský úvěr. Tady se bude jednat o krátkodobou záležitost a na volbě pojišťovny nijak zvlášť nezáleží. Jiná situace už ovšem nastává, jestliže se rozhodnete finančně zajistit své blízké pro případ, že se něco stane. V tomto případě je už velmi důležité vybrat, tu nejvýhodnější pojistku.
Obecně platí, že pokud se rozhodnete zřídit si životní pojistku, tak čím dříve tím lépe. Toto pravidlo je podepřeno tím, že v čím pozdějším věku podepíšete životní pojištění, tím dražší bude. Dále je tu také druhá, podstatně nepříjemnější varianta. Je možné, že kvůli zdravotním problémům, které mohou v budoucnu nastat, Vám pojištění ani nebude schváleno.
Na českém finančním trhu existuje až několik desítek organizací a institucí nabízejících různé typy životního pojištění. Například pojišťovna Generali nabízí svým klientům až 11 různých druhů životních pojistek. Z toho důvodu je nejvýhodnějším řešením poradit se s odborníkem. V první fázi si můžete vybrat pojišťovnu pomocí online srovnávače. Ve fázi druhé stačí poté navštívit Vámi vybranou pojišťovnu a přímo na místě konzultovat s odborníkem nejvýhodnější typ životního pojištění.
Podobné články
Všechny aktuality