Důvodů, proč vám v bance zamítnou žádost o půjčku, může být nespočet. Tím nejčastějším je obvykle nízká bonita nebo špatná finanční minulost. Co to znamená v praxi? Především nízký příjem a negativní záznam v registru dlužníků. Pamatujte, že bez příjmu vám nikde nepůjčí. Požadavky nebankovních společností ale obvykle nejsou tak přísné, jako ty, na které narazíte v bance. Vybrat si navíc můžete z celé škály produktů – od půjček bez nahlížení do registru, přes nebankovní půjčky pro podnikatele, až po půjčky bez dokládání příjmů.
Nemůžete si dovolit na peníze čekat? Opět vám mohou pomoci nebankovní půjčky. Ty většinou vyřídíte z pohodlí domova prostřednictvím počítače nebo mobilu s připojením na internet. Žádost o půjčku vyplníte online díky jednoduchému formuláři, po jehož odeslání si počkáte na informaci o tom, jestli vám půjčka bude poskytnuta či nikoli. Peníze zpravidla obdržíte ihned po podpisu smlouvy (tu stačí podepsat jednou SMS zprávou) a to buď na bankovní účet, nebo v hotovosti.
Náš tip: Jak vypadá ta nejlepší nebankovní půjčka? Záleží na tom, co od ní očekáváte! Kromě úroků ale při výběru sledujte i hodnotu RPSN a recenze v diskuzích.
Řada nebankovních společností láká nové klienty na zajímavé promo akce. Díky nim můžete získat nebankovní půjčku s nulovým úrokem a bez poplatků. Stačí splnit několik základních podmínek, mezi které patří třeba to, že jste si u vybrané společnosti dříve nikdy nepůjčovali a peníze vrátíte v předem dohodnutém termínu. Počítejte ale s tím, že jde zpravidla o nižší částky k zapůjčení, takže s nějakou velkou rekonstrukcí nebo koupí automobilu nepočítejte. Pokud se ale váš zaměstnavatel opozdil s výplatou nebo jednoduše potřebujete pár tisícovek, je tohle ideální příležitost, jak vybranou firmu otestovat a půjčit si peníze zadarmo.
Pro tento případ se vám bude hodit tzv. půjčka do další výplaty – mikropůjčka v řádech několika tisíců korun. Typickou charakteristikou těchto půjček je krátká doba splatnosti (zpravidla v řádech dnů, maximálně týdnů) a poměrně vysoká hodnota RPSN. Proto je dobré peníze vrátit co nejdříve. Pokud se vám to nedaří, můžete požádat o odklad splatnosti, který ale bývá zpravidla zpoplatněn menší částkou. Jestliže ho ale budete využívat častěji, může se vám i sebelepší půjčka nepříjemně prodražit.
Většina nebankovních společností nabízí možnost nechat si zaslat peníze na bankovní účet nebo si je vybrat v hotovosti. V případě druhém se potkáte s kurýrem na předem smluveném místě (např. doma, v práci nebo restauraci), kde podepíšete smlouvu a obdržíte peníze. Některé společnosti navíc umožňují vybrat si vypůjčené prostředky v trafikách nebo na některých čerpacích stanicích. Pokud proto nevlastníte bankovní účet nebo si sem prostředky jednoduše nechcete nechat posílat, využijte služeb společností, které nabízí nebankovní půjčky v hotovosti.
Počítejte s tím, že bez pravidelného a dostatečného příjmu vám dnes už žádný solidní věřitel nepůjčí. V některých případech ale není potřeba příjem dokládat potvrzením od zaměstnavatele nebo prostřednictvím daňového přiznání. Spousta společností totiž dokáže ověřit příjem skrze vlastní nástroje, čímž odpadá nutná byrokracie a spousta papírování. Celý proces je ve výsledku rychlejší a jednodušší.
Podobné články
Platba kartou na internetu je oblíbený způsob úhrady za pořizované zboží a služby. Pokud jste něco platili v letošním roce, nejspíš jste zaregistrovali změnu v ověřování uživatele. Přečtěte si, jak se změnila platba kartou na internetu.
Celá aktualitaBankovní identita umožňuje plošnou identifikaci online – na portálech veřejné správy i u soukromých e-shopů. Jak ji získáte? Nejspíš už ji máte – stačí, když se přihlašujete do internetového bankovnictví. Právě teď je ideální čas bankovní identitu vyzkoušet, třeba pro podání daňového přiznání nebo sčítání lidu.
Celá aktualitaPokud patříte do skupiny „šťastlivců“, kteří musí vyplňovat a podávat daňové přiznání, určitě vás bude zajímat, co všechno si můžete odečíst a kde snadno ušetřit. Oproti minulým letům zůstává většina podmínek stejná. Mění se ale některé limity odpočtů (například u nově obstaraných hypoték pro řešení bytových potřeb). Máme pro vás proto praktický přehled a přidáme i pár zaručených rad a tipů, jak při výpočtu daně co nejvíc ušetřit.
Celá aktualitaPlatba tuhle, platba tam. Na konci měsíce s hrůzou zjistíte, že váš zůstatek na účtu je mnohem nižší, než jste si dosud mysleli. Mít pořádek ve vlastních financích je ale základ finanční gramotnosti a ostatně taky úspěchu. Jak mít peníze neustále pod kontrolou? Vyzkoušejte následující mobilní aplikace, které vám pomůžou se správou osobních financí.
Celá aktualitaKvůli pandemii nového typu koronaviru vláda zavedla řadu opatření s cílem zpomalit šíření nebezpečné nákazy. Jedním z prvních omezení bylo uzavření všech škol a dalších zařízení 11. března 2020. Rodiče malých dětí museli neplánovaně zůstat doma a pečovat o ně. Zatímco zaměstnanci mají zákonný nárok na ošetřovné, OSVČ nikoliv. Za této situace vláda OSVČ pečující o děti či hendikepované osoby nabídla ošetřovné ve výši 500 Kč denně až do 30. června.
Celá aktualitaPodpůrný finanční program nazvaný “Pětadvacítka” dosud využily stovky tisíc OSVČ, jejichž podnikání bylo zasaženo epidemií koronaviru a s ní souvisejících omezení. Finanční správa uvedla, že ke dni 5. května 2020 bylo zpracováno přes 444 tisíc žádostí a vyplaceno více než 10,7 miliard korun. O kompenzační bonus však nemohli žádat všichni, například společníci malých s. r. o. Ministerstvo financí proto pro ně připravilo vlastní kompenzační bonus ve výši 500 Kč denně.
Celá aktualitaV pondělí 4. května 2020 Ministerstvo financí schválilo odložení všech plánovaných vln elektronické evidence tržeb (EET) a to až do konce roku 2020. Do této doby nebudou muset tržby evidovat firmy z prvních dvou vln EET (velkoobchod, maloobchod, stravování a ubytování), ale ani subjekty, pro které měla povinnost EET platit od 1. května letošního roku.
Celá aktualitaV pátek 24. dubna 2020 vláda schválila další program finanční pomoci pro české podniky. Tentokrát jde o program COVID plus, který připravilo Ministerstvo financí společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Exportní garanční a pojišťovací společností, a jedná se o systém záruk za splácení úvěrů. Pomoc je směřována na české exportní podniky.
Celá aktualita