„Na trhu klesají úroky, ČNB je drží už několik let jen těsně nad nulou, takže se to logicky zobrazí i u produktů, které mají dosah na lidi. Někdy příjemně – viz rekordně nízké úroky u hypoték, někdy nepříjemně – permanentní pokles úroků u spořicích účtu,“ potvrzuje stávající situaci také známý bankovní expert Patrik Nacher.
Od počátku letošního roku banky začaly snižovat úroky u spořicích účtů až pod jedno procento a navíc zavádí pásmové úročení, které je výhodnější pouze pro nižší zůstatky.Výše úroků se nově liší dle nastavených pásem a platí, že s vyššími zůstatky úroky klesají.
Pouze některé banky zachovaly stejné sazby i podmínky. Mezi tyto banky patří Sberbank, mBank a Fio banka. Sazby tak doposud snížilo osm bank.
Sberbank nabízí svým klientům i nadále nejvyšší úrokovou sazbu ve výši 1,63 procenta až do zůstatku 149 999 korun. Za ní následuje Air Bank se sazbou 1,3 procenta (platí pouze pro klienty, kteří si založili účet do 31. ledna 2014), Equa bank se sazbou 1,2 procenta a Zuno se sazbou 0,9 procenta.
Air bank snížila sazbu na 0,5 procenta podobně jako ČSOB a Česká spořitelna. O něco lépe jsou na tom klienti GE Money Bank, kteří mohou získat sazbu až 0,8 procenta u vkladů do 100 tisíc korun. UniCredit Bank snížila sazbu na 0,7 procenta a Komerční banka na 0,6 procenta.
Velmi podobná situace je u všech českých bank, které výhodnější úrokové sazby u spořicích účtů nabízí v rámci akčních nabídek, jejichž cílem je získání nových klientů.
Náš tip: Nabídku spořicích účtů, z nichž si snadno vyberete ten nejvýhodnější, najdete na Uspory.cz.
Podobné články
Mobilní telefony už dávno neslouží pouze k volání a posílání SMS zpráv. S jejich pomocí můžeme dokonce snížit i naše výdaje. Jak na to? Stačí používat správné mobilní aplikace. Některé pomohou s přehlednější správou osobních financí, jiné za nás porovnají ceny potravin a vyšlou nás za levnějším nákupem.
Celá aktualitaÚmysl je to dobrý. Každý měsíc si na spořicí účet ukládáte část peněz s vědomím, že si spoříte na horší časy, na nové auto či na dovolenou. A peníze se přitom zhodnocují. V současné době spořící účty už zdaleka nejsou výhodné a rozdíl, zda volné peníze ukládáte na účet nebo házíte doma do prasátka, je téměř nulový.
Celá aktualitaSpořicí účet je vhodný pro každého, kdo má alespoň trochu volných peněz. Hotovost uložená na spořicím účtu se totiž zhodnocuje více, než kdybyste ji nechali ležet na běžném účtu v bance. Bohužel úrokové sazby spořicích účtů jsou aktuálně docela nízké, takže zhodnocení vašich peněz nebude vysoké. I tak se ale spořicí účet vyplatí.
Celá aktualitaSpořicí účty již nejsou tak výhodné jako v minulosti. Banky sazby u svých spořicích účtů v posledních měsících snižují a v současné době se pohybují nejvýše do 2 procent. Růst sazeb se však v nejbližších měsících neočekává.
Celá aktualitaSazby u spořicích účtů v posledních letech spíše klesaly. To platí nejen pro tuzemské banky, ale také pro celou Evropu. Důvodem je nízká inflace, která způsobuje trvalý pokles sazeb již od roku 2011. Současný vývoj bohužel nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k brzkému obratu.
Celá aktualitaSpořicí účty jsou mezi širokou veřejností oblíbenou formou spoření. Nabízí je většina českých bank. Které z nich jsou však opravdu výhodné? Vyplatí se vůbec takové spoření? Podívejme se na současné spořicí účty a úrokové sazby, které nyní banky nabízí.
Celá aktualita